Logo Personální poradenství Kruh Jooble nabídky práce v ČR Telefon
Personální poradenství

Úvod

Myšlenka a potřeba věnovat se práci z oblasti kariérního a personálního poradenství se utvářela mnoho let. S přibývajícími zkušenostmi se na nás stále častěji obraceli lidé s žádostí o pomoc při hledání práce nebo lepšího uplatnění ve své profesi, s pomocí upravit CV, s napsáním motivačního dopisu, či s poradenstvím jaký směr vzdělání upřednostnit, kde studovat apod.

Jejich potřeby a problémy byly natolik individuální, že jsme se rozhodli věnovat se této problematice obšírněji a do větší hloubky. Začali jsme tvořit a šít programy, semináře a osobní schůzky lidem přímo na míru.

Investujte do svého rozvoje

V zaměstnání strávíte 1/3 svého pracovního života, 1/3 prospíte a 1/3 zůstává na to ostatní – rodinu, zájmy, záliby, vzdělávání... Vaši kolegové jsou s Vámi častěji než Vaši partneři doma a práce Vám zaplňuje nejen tu část dne, kdy je nutné chodit do práce a „něco dělat“ ale také se Vám prolíná stále častěji do soukromého života. Je proto důležité začít investovat čas a peníze do sebe. Vše se Vám vrátí v podobě lepší práce, nové práce nebo třeba jen zlepšení Vašeho přístupu k současnému zaměstnání.

Zamysleli jste se nad tím, kolik času jste věnovali přípravě na to, aby jste uspěli u pohovoru na pozici, která by Vám zajistila důstojný život? Proč vlastně chodíte do práce? Primárně kvůli výdělku! Pokud s ním nejste spokojeni, necháte to tak být, nebo to „nějak“ vyřešíte? Co takhle poradit se s odborníkem?!

  • Když Vás něco bolí, jdete k lékaři.
  • Když máte depresi, jdete k psychologovi.
  • Když si nevíte rady v legislativě, s rozvodem, dědictvím - jdete k právníkovi.
  • Když potřebujete poradit s financemi, jdete k finančnímu poradci.
  • Když si kupujete byt, jdete za makléřem nebo realitním specialistou.
  • Když potřebujete práci, jdete……….. se poradit?

Ne, v drtivé většině nejdete.

Strávíte hodiny a hodiny přepisováním CV, hledáním práce a odpovídáním na inzeráty, na které Vám stejně nikdo neodpoví. Když už se Vám podaří se na pohovor probojovat, často ani netušíte, jestli jste tam něco nepokazili. Kolikátý už je to pohovor? Proč Vás nevybrali? Děláte něco špatně? Dostanete zpětnou vazbu z pohovoru? Většinou ne. My Vám ji ale dáme! Nebudeme za to po Vás chtít žádná čísla na kamarády ani kontakty. Nemusíte nám nic slibovat. Jen budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu Vy, jak se Vám u nás líbilo, zda Vám naše informace a rady pomohly při hledání práce, případně zda nastupujete do zaměstnání.